Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nightwish - Wishmaster

4. 9. 2006

Je květen roku 2000 a my máme možnost držet v ruce nové (v pořadí třetí) albumObrazek Nightwish s názvem Wishmaster. A materiál je to vskutku báječný, dokonce někdy považovaný za ten nejlepší v historii kapely. Toto album ale nepřineslo jen příznivé zprávy. Kvůli neshodám v kapele se Tuomas Holopainen rozhodl skupinu rozpustil. Naštěstí pro miliony srdcí fanoušků své rozhodnutí potom vzal zpět a kapelu obnovil. Ustanovily se však určité podmínky, ale o těch až někdy později. Tady máte rozebraný materiál alba Wishmaster.

Obrazek1. She Is My Sin – i tohle album začíná ve velkém stylu. She Is My Sin je opravdová bomba. Už jen sloky jsou dost dobré. Ale refrén, to je prostě krása!

2. The Kinslayer – skvělé tempo pokračuje. The Kinslayer je nejlepší kousek této desky zároveň s Wishmasterem.

3. Come Cover Me – opatrný, ale pěkný začátek přechází do zajímavého metalového zpracování! Celkově se Come Cover Me popisuje těžko, ale rozhodně to musíte slyšet!

4. Wanderlust – Wanderlust má svižné tempo A jelikož v něm naplno vynikají všechny nástroje i zpěv, tak se z něj stává další z hitů tohoto CD.

5. Two For Tragedy – pomalá balada, která je odehrána docela dobře, ale na druhou stranu rozhodně nedosahuje takové kvality, jako např. Swanheart. Two For Tragedy je sice nejslabší místo CD.

6. Wishmaster – Wishmastera jsem si hodně oblíbil, jelikož má zajímavou stavbu slok. Hlavně refrén je pořádný nářez! Celkově je Wishmaster nezapomenutelná píseň a nedovedl bych si ani představit, kdyby ji Nightwish nezahráli na koncertě.

7. Bare Grace Misery – příjemný song, který vás donutí hýbat nohou do rytmu. A při tom největším budete mlátit hlavou jako správný metalový fanoušek! To nejlepší na Bare Grace Misery jsou dlouhá kytarová a klávesová sóla, která se skvěle střídají. Zní to fakt moc dobře.

8. Crownless – pořádně rychlý song, který má, řekl bych, stejnou kvalitu jako Bare Grace Misery. Ta kvalita je pochopitelně skvělá!

9. Deep Silent Complete – Deep Silent Complete je krásná písnička s pohodovým (středně rychlým) tempem.

10. Dead Boy‘s Poem – pomalá, nádherná a smutná balada. Odpovídá tomu nejen název (Dead Boy’s Poem je česky Píseň mrtvých chlapců) , ale i celková úprava balady. Najde se v ní hned několik smutných pasáží (kytarové sólo, klávesová sóla a smutný zpěv + smutné vokály malých chlapců ze záhrobí). Toto vynikající dílo je, myslím si, skvělou ukázkou toho, jak by mělo vypadat Two For Tragedy.

11. FantasMic – má tři části. Ta první je dobrá, ale dal bych ji druhé místo. Dále je tu část druhá, která je sice nejpomalejší, ale zato se pěkně poslouchá (ale i tak – třetí místo). Nejlepší je poslední - rychlá část. Parádní konec.


 

Verdikt: Když srovnám Wishmastera s Oceanbornem, tak obě tyto desky si 10 bodů naprosto zaslouží. Ani v jedné z nich není píseň, která by nestála za nic!!! A naopak, v obou jsou megahity, které Nightwish pořád hrají na koncertech. Ale jestli je lepší jedna, nebo druhá, tak to opravdu nejde určit.

Obrazek

01. She Is My Sin
02. The Kinslayer
03. Come Cover Me
04. Wanderlust
05. Two For Tragedy
06. Wishmaster
07. Bare Grace Misery
08. Crownless
09. Deep Silent Complete
10. Dead Boy‘s Poem
11. FantasMic

Stopáž: 53:37
Sestava:

Tarja Turunen – zpěv

Tuomas Holopainen – klávesy

Emppu Vuorinen – kytary

Sami Vanska – basa

Jukka Nevalainen – bicí


© Vytvořil Tuomas ©
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přidám se

(RPG, 9. 9. 2006 0:25)

Zase je třeba rozlišovat mezi subjektivními a objektivními názory... pro někoho deset, pro někoho tři... já dávám osm.
8/10

snad časem na to dojde

(Hooya, 5. 9. 2006 16:59)

Nj, fanatismus a neznalost je hnusná věc ;)

Klenot Nightwish :-)

(Wapster, 4. 9. 2006 21:46)

Tak tak.. ale pro Tuomase jsou klenot Nightwish sami o sobe ;)

ale...

(Hooya, 4. 9. 2006 18:28)

Když je deska dobrá, tak si zasluhuje hodnocení 7-8, pokud je opravdu suprová, revoluční a já nevím co - 9. A pokud je naprosto boží a strávíš s ní roky, naprostý metalový klenot, tak nemám nic proti 10...

Asi jo

(Tuomas, 4. 9. 2006 17:23)

Když bude dobrá ;) tak jo.

hmmm

(Hooya, 4. 9. 2006 16:01)

No, já nevím, ale v tom případě si zaslouží 10, každá čtvrtá metalová deska... ;)

shrnutí

(Tuomas, 4. 9. 2006 14:32)

Sleepwalker je bonus, takže proto jsem ho tam nezařadil. Taky raději poslouchám Ocenborn (dokonce nejčastěji ze všech desek), ale tím zároveň nechci říct, že si Wishmaster 10 nezaslouží ;). Ale jinak docela souhlasím s názory.

Kvaltiní CD

(Wapster, 4. 9. 2006 13:57)

Velmi velká kvalita ... písničky nejdou pod nadprumer , musim dát 9 / 10 vážně kvalita !!!

Jo a ještě něco

(Hooya, 4. 9. 2006 12:45)

Nějak se ti tam vytratila (poslední) píseň Sleepwalker, kterou taky zrovna nemusím :o)

Wiiiishmaaaasteeeeeeeeeeer!!!!

(Hooya, 4. 9. 2006 12:44)

Wishmaster je dobrý matroš, ale jsou tu 2 ale. Obsahuje totiž songy, které vůbec nemusím (Crownless, Two For Tragedy nebo Dead Boy´s Poem) a navíc nemá tak silnou atmosféru jako vynikající opus jménem Oceanborn...
7,5/10