Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze

Příspěvky

THE GATHERING – A sound relief

23. 3. 2007

THE GATHERING – A sound relief
Morský drak, neuchopiteľne vznášajúci sa vôkol korálových útesov neopísateľných tvarov a neustále meniacich sa farieb, ladne sa poddávajúcich morskému prúdu. Slnečné lúče ponorené pod hladinou, pripomínajúce vejár plný jemného svetla rozžiarujú tento svet do miliónov teplých farebných odtieňov prekrásne omamujúcich zmysly, lámajúcich sa na nepozemských, abstraktných obrysoch morského draka. Niečo sa zmenilo. Farby vybledli. Nad hladinou sa vznáša Mesiac, pomaly, nenásilne vymeniac si úlohy so Slnkom. Všetko dostalo oceľovo modrý nádych. Morský drak sa však stále ľahko vznáša nad útesmi, obkolesený chladným svetlom. Obrysy stmavli. Úžas vyvolávajúca zmes tieňov a striebristých odkazov mesačného kotúča. Temno a strach? Nie, iba úžas, smútok a opäť smútok.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 1

Pain Of Salvation – Scarsick

9. 3. 2007

Scarsick se zrodil, Scarsick procitá, Srasick poznává, Scarsick se ocitá na prahu všeho poznání, Scarsick se brodí zkaženou sociální a společenskou nejistotou,Scarsick upozorňuje na neduhy lidstva a na jeho zkázu, Scarsick je otevřená zpověď , Scarsick je zrcadlo do kterého je nutné nahlédnout..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 5

Fourth Face - Analogy

4. 3. 2007

Dnes jsem si pro Vás připravil recenzi na úspěnou kapelu Fourth Face a to na album, které není zrovna aktuální, je to album z roku 2005 s názvem Analogy. Ano, jsou to Ti co vyhráli v České Rockové Lize 2006 a tím si zajistili účast na největším festivalu v republice na 5. ročníku MoR07 !
Pokračuj..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 0

Ador Dorath - Symbols

27. 2. 2007

Ador Dorath – Začnu něco o kapele. Těšínští "blázní" v dobrém slova smyslu, v roce 1997 se v partě zrodila myšlenka založit kapelu hrající black-doom metal. Hned v roce 1998 nastali první změny seskupení. Odchází bicmen Lecho, nahrazuje ho Miro. Druhé kytary se chopí Hehnal. Následující rok dostává kapela název ANAON. Odchází zpěvačka Gábina a na jejího postu se ujímá zpěvačka Lenka. Změny nastáváli dále, roku 1999 odchází kytarista Hehnal Odchází i basák Puco, ho nahradil Říhá ne však na dlouho, po chvilce působení odchází. Střídá ho Roman. Mira na postu bicí střídá Mihau. Prcek se vrací knim a tím střídá Mihau. Poté se název kapely mění na dosavadní Ador Dorath. Do kapely ...
Pokračuj

 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 0

Kabát - Corrida

25. 2. 2007

 V recenzi na album Dole v Dole jsem o Kabátech psal, že by si určitě taky zasloužili místo na těchto stránkách, přestože tohle jsou metalové stránky a pro hodně fanoušků tato skupina ani nepatří do metalu, nýbrž že hraje pouze rock. Dejme tomu, souhlasím, avšak v době, kdy byla moje recenze na Dole v Dole uveřejněna, měla už kolem dvou měsíců být v prodeji nová deska plná očekávání, Corrida. Nemohl jsem se jí dočkat. A tak tedy s malým zpožděním vyšla nová Corrida 8. prosince 2006 a nabídla tak skvělou možnost k její koupi jako krásný vánoční dárek.
Pokračuj...
 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 7

MEA CULPA - World, Inc.

21. 1. 2007

Meaculpa:

 Na české thrashcore scéně jsou to sice celkem nováčci, ale hned prvních pár poslechů vás přesvědčí o opaku. Na to, že kapela vydala jen jednu studiovku a dvě dema, působí velmi zkušeně.

Pokračuj..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 0

Kamelot - One Cold Winter´s Night

9. 1. 2007

Americký band KAMELOT připravili všem příznivcům, nejen epického metalu, na konec loňského roku velmi cenný dárek. Na hudební trh se dostala živá nahrávka, která byla zaznamenána jako 2CD i 2DVD zároveň. Přiblížit všem tuto kapelu, prostřednictvím aktuální vydané kolekce, je pro mě naprostá pocta. Tato veličina na poli epic power metalu, zraje jako to nejlepší víno a deskou od desky se lepší. Show byla pořízena v norském Oslu na začátku roku 2006 a za pomocí 20 kamer se povedl pořídit vskutku unikátní záznam neobyčejného vystoupení. Pokračuj..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 5

SOILWORK – Stabbing the Drama

8. 1. 2007

Škandinávske krajiny sú známe tým, že ľudkovia v nich žijúci si doposiaľ ctia staré tradície a tieto udržujú živé aj v dnešnej, podobným veciam nie príliš žičlivej dobe. Výnimkou nie je ani krajina „Troch koruniek“, povestná výrobou tej najfajnovejšej ocele. Tvrdosť života v ťažkých klimatických podmienkach sa však nepreniesla iba na oceľ, ale aj na hudbu ktorú do sveta Švédi exportujú a to tak, že veľmi úspešne. Takže je čas aby sme nazreli do jednej kováčskej dielne založenej v roku 1997, nad ktorou visí oceľovo špinavý názov – Soilwork. Šestica kováčov v roku 2005 ukula v poradí svoj šiesty nôž, ktorý pomenovala „Stabbing the drama“. Jeho podoba straší už z digipakového obalu, ale nás bude zaujímať tuhosť a ostrosť kúsku, ktorý je v ňom.
Pokračuj....
 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 5

Behemoth - Demigod

6. 1. 2007

Všechny krásné věci mají svůj protiklad, ke každé kytičce jedna nahnilá mrtvola, ke každému kousku světla jeden stinný kout, ke každému dobrému skutku trocha násilí, a když se narodil Jan Pavel II. bylo jasné, že musí něco přijít. Ano, mluvím o vynikající polské deathmetalové bandě Behemoth, ze začátku hráli sice black, ale podle mě naštěstí (někdo by řekl díky bohu :) ) přešli k tomu, co hrají dnes a přiznejme si, jde jim to skvěle. Nergal ukazuje, že je stále ve formě, skupina se nebojí zahrát tvrdší kousky jako Slaves shall serve, ale s atmosférou, jak dokázali v Mysterium Coniunctionis taky potíže nemají. Rychle se střídající úseky, tak akorát rychlé tempo – prostě krásný, čistý a skvěle zahraný death metal…

Pokračuj...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 13

Nirvana - Bleach

23. 12. 2006

Nirvana - Bleach

Když si pustíte album Bleach, upoutá vás na něm jeho drsnost. Toto album je velice undergroundové a syrové. Drsné kytary se prolínají s ječivým zpěvem Kurta Cobaina s jasnou basovou linkou a hřmoucími bicími.

Pokračuj...
 
Celý příspěvek | Rubrika: Recenze | Komentářů: 10