Jdi na obsah Jdi na menu
 


WEDNESDAY 13(USA)

10. 4. 2007

středa 25.04. 2007

 

Rock Café, Národní 20, Praha 1  (www.rockcafe.cz)

 

WEDNESDAY 13(USA)

 

Special guest: Vains of Jenna (Swe)

 

Tisková zpráva o koncertu

 

Zamkněte dveře, zabedněte okna a v napětí očekávajte věci následující – přichází svět děsu a hrůzy, šílených zombie a rockových stars! Postavy ze záhrobí hodlají 25. dubna zaplavit Prahu a probudit dočasně k životu všechny místní vyznavače té nejšílenější horor – punk/rockové zábavy.

Pokud si libujete v děsivě hororové atmosféře a frčíte na ostré punk-rockové vlně, pak jste tu správně. Tento článek je totiž pozvánkou na jednu z možných akcí roku. Z útrob pražského klubu Rock Café se totiž poprvé v historii vynoří posmrtné stvůry říkající si WEDNESDAY 13 a věřte mi, že ten večer Vám bude v přítmí sklepenních prostor velmi úzko…

ObrazekWEDNESDAY 13 ale není pouze jméno hlavní hvězdy středečního večera, nýbrž také pseudonym duchovního otce celého projektu, Josepha Poola, který se již ale dávno svého občanského jména vzdal a mezi živými i svými zesnulými je znám jednoduše jako Wednesday. Tato osoba si ale zaslouží více pozornosti než jen dosavadních pár řádek. Od člověka, který v kolonce povolání udává jednoznačné: “motherfucker”, který spoluvytváří komiks s názvem „Thirteen Dead Kids“, a jehož velkým vzorem je ALICE COOPER, snad  ani nemůžete očekávat, že se bude věnovat vážné hudbě. A přesně tak to je, Wednesday je podepsán pod takovými projekty jako jsou MURDERDOLLS (předskakovali například IRON MAIDEN při jejich evropském tour), FRANKENSTEIN DRAG QUEENS FROM PLANET 13, MANIAC SPIEDER THRASH či BOURBON CROW. A pokud jste příznivci těchto kapel tak mi jistě potvrdíte, že Wednesday byl snad zrozen k tomu stát se ještě zaživa mluvčím posmrtné říše Zombie.

„Nesnáším, když mi někdo cokoliv nakazuje, taky proto jsem nikdy nechodil do kostela“, říká Wednesday. „Pro mě vždy byla hudba únikem z reálného života. Kdykoliv jsem měl nějaký problém, šel jsem domů, vzal kytaru a vypustil ze sebe hraním všechny ty běsy“.

Těžko říci, které síly mu před dvěma lety vnukly představu založit nový projekt, ale rozhodně to musely být síly pořádně zvrácené, neboť to, co vzniklo a bylo pojmenováno jako WEDNESDAY 13, bude děsit miliony pozemských smrtelníků ještě řadu desetiletí, a to zřejmě až do doby, než bude z planety Země odstraněno poslední CD této kapely. První vizitkou těchto oživlých zombie bylo album „Transylvania 90210: Songs of Death, Dying, and the Dead”, které katapultovalo kapelu z potemnělých hřbitovů do koncertních síní po celém světě. Z WEDNESDAY 13 se během pouhých dvou let stal jeden z nejvýznamnějších představitelů hudebního stylu, kterému v minulosti vyšlapal cestičku sám velký MARILYN MANSON a v současnosti ho svým způsobem zosobňují i MY CHEMICAL ROMANCE.

První deska a nadšený ohlas fanoušků na celosvětovém tour přiměly kapelu pracovat na skládání materiálu pro novou desku, která spatřila světlo světa minulý rok a dostala název „Fang Bang“. A právě s tímto materiálem se mrtvolně bledí členové WEDNESDAY 13 představí svým českým fanouškům v Praze. Horor punk/rock se v současnosti veze na ohromné vlně popularity a proto je historicky první vystoupení W 13 v Česku spojeno s velkým očekáváním.

 

Pojďme se nyní podrobněji zaměřit na jednotlivé členy WEDNESDAY 13. Hlavní „mozek“ kapely, zpěváka, kytaristu a zombie v jedné osobě (Wednesdaye) jsme již probrali v předchozím textu a proto se podívejme na zbývající tři členy kapely, kteří rozhodně nejsou o nic míň zajímaví. Post bubeníka je u WEDNESDAY 13 obsazen Racci Shayem, který je velký fanda kapel MARILYN MANSON nebo WHITE ZOMBIE. K angažmá ve WEDNESDAY 13 mu vedle muzikantských kvalit nepochybně přispěla i velká náklonnost k hororovým filmům. Jméno kytaristy Erica Griffina je známo především ve spojení s kapelou SYNICAL, jejímž je zakladatelem. Stejně jako ostatní členové WEDNESDAY 13 si libuje v hororově zvrácených filmech, grafice a hudbě. Dokonce si zahrál, jako upír, ve videoklipu spřízněné kapely COLD. Jeho nejoblíbenější skupinou jsou, překvapivě, KISS. A poslední do party, Nate Manor, obsluhuje baskytaru a má již mimo jiné za sebou účinkování v kapele AMEN.

Právě v této sestavě uvidíme kapelu na pražském koncertě a jak sám Wednesday uvedl v posledním rozhovoru, můžeme se těšit nejen na typicky hororově laděnou hudbu, ale také na speciální výpravnou scénu, světelné a zkukové efekty a řadu dalších netradičních překvapení, která mají za úkol vtáhnout fanoušky děsivého světa oživlých mrtvol WEDNESDAY 13. Cílem kapely je nenechat návštěvníky svých vystoupení ani na chvíli oddechnout a proto nabízejí show, při níž Vám bude stydnout krev v žilách. Přijďte se přesvědčit, zombie se probouzí…

 

Ještě před vystoupením hlavní hvězdy nás do pekelné teploty rozhicují švédští VAINS OF JENNA. Tito borci se nijak netají svým hudebním obdivem k velikánům jako GUNS N´ROSES nebo AEROSMITH a vyznávají dokonce i podobnou image. Přestože datem vzniku této pozoruhodné kapely je rok 2005, stihla toho švédská tlupa již poměrně dost. V minulém roce nejdříve vydali sbírku svých demo nahrávek a o pár měsíců později se vytasili již s plnohodnotným debutovým albem „Lit Up / Let Down”, jehož produkce se neujal nikdo jiný než sám Gilby Clarke (bývalý kytarista Guns N´Roses). Připravte se tedy na ostrou hard rockovou směs a la GUNS N´ROSES s lehkým nádechem, pro tento večer nezbytné, hororové atmosféry.

 

Související odkazy:

 

 

 

Wednesday 13: www.wednesday13.com

 

 www.myspace.com/officialwednesday13

 
 

 
Wednesday 13 videa:  http://youtube.com/watch?v=PSVF7NwUGN0&mode=related&search=

 

    http://youtube.com/watch?v=A9g-knX5hWA&mode=related&search=

 
 

 
Vains of Jenna: http://www.vainsofjenna.com

 
 

 
Shindy productions: www.shindy.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář