Jdi na obsah Jdi na menu
 


Supersuckers

7. 3. 2007

neděle 08. 04. 2007

 

klub 007, Koleje Strahov, Praha – Strahov (www.klub007strahov.cz )

 

THE SUPERSUCKERS (USA), ANYWAY (CZ), BUKKAKE KARAOKE (CZ)

 

Tisková zpráva o koncertu


Arizonské kvarteto Supersuckers, jenž se se skromností sobě vlastní prohlašuje za největší rock’n’rollovou kapelu všech dob, poctí začátkem dubna konečně svou návštěvou i české končiny, konkrétně pódium strahovského klubu 007.

Začátky kapely sahají až do roku 1988, kdy se v rodném Tusconu ještě pod názvem The Black Supersuckers dali dohromady baskytarista Eddie Spaghetti, kytaristé Rontrose Heathman a Dan „Thunder“ Bolton a bubeník Dancing Eagle.

Toto složení zůstalo nenarušeno až do nedávné doby, kdy Dancing Eagla nahradil Dusty Watson z hardcorových Agent Orange. V roce 1995 se coby dočasná náhrada za Heathmana v sestavě mihnul legendární punkový buřič Rick „Didjit“ Sims z the Didjits, avšak tříčlenné jádro kapely zůstalo přes všechna léta kompaktní.

Raný garage punkový a rockový zvuk znatelně ovlivnilo brzké stěhování základny kapely do Seattleu a první pomalu se vzdýmající vlna grunge. Po několika singlech, jenž vyšly na různých značkách, se Supersuckers upsali kultovnímu vydavatelství Sub Pop pro nějž v roce 1992 natočili dlouhohrající debut the „Smoke of Hell“.

Následující „La Mano Cornuda“, mnohými považované za jejich nejklasičtější album a „The Sacrilicious Sounds of the Supersuckers“, jenž produkoval Paul Leary z Butthole Surfers, se stále držely v rovinách garáží načichlého rock’n’rollu, přestože na druhém jmenovaném je znatelně znát tvůrčí neúčast Rontrose Heathmana.

Popravdě kapela byla vždycky tak trochu černou ovcí žánrové koncepce Sub Popu a přestože grunge se o jejich tvorbu částečně otřel, Supersuckers vždy zůstali věrní svému arizonskému původu a jejich cowboyská image, texty o drogách, sexu, rock’n’rollu a Satanovi a značný vliv původního rockabilly byly jakýmsi kontrastem k nihilistickým, depresemi sžíraným a intelektuálně se tvářícím kapelám tehdejší seattleské scény.

Paradoxně největší díru do světa se seskupení povedlo udělat deskou „Must’ve Been High“, jenž odstartovala od té doby časté koketování s klasickým country. Na album natočeném komplet v country duchu si zahostoval i mistr oboru Willie Nelson.

Best of albem „How the Supersuckers Became the Greatest Rock and Roll Band in the World“ se kapela rozloučila se Sub Popem. Dveře major labelu zůstaly pro Supersucker vždy zakleté, přestože podepsali smlouvu Interscope Records, další řadovou desku nestihli vydat dříve než se jich firma zase zbavila.

Další album navazující na „Sacrilious“ tedy vyšlo na malé značce Twenty14.com, následovalo jej splitko s Electric Frankenstein Splitsville 1 na kterém si s kapelou zazpíval Eddie Vedder z Pearl Jam.

Poslední dva počiny „Motherfucker Be Trippin‘“ a aktuální „Paid“ si kapela vydala svépomocí na vlastním labelu Mid-Fi Records.

Supersuckers během své dlouholeté kariéry odjeli turné po boku veličin jako například Social Distortion, The Ramones, Bad Religion, The Butthole Surfers, Mudhoney, Motorhead, Reverend Horton Head, The New York Dolls, The Dwarves, White Zombie apod.

Koncert Supersuckers bude nezapomenutelná rock’n’rollová jízda, kterou by si nikdo neměl nechat ujít.

 

 

http://www.supersuckers.com

 


V roli předskokanů se představí mělnická banda Anyway kloubící prvky garage punku a rock’n’rolu v té nejsyrovější možné substanci. I na druhé desce „Dead End“, jenž vyšla před rokem na Silver Rocket Records, se kapela stále hlásí k oldschool odkazům Husker Du, Mudhoney, Fugazi, Circus Lups či Dead Kennedys, stejně tak k novější špíně jenž na rock’n’rollovou scénu pronikla jako např. the Hives či the Bronx. Anyway si zahráli s kapelami jako No Means No, Victims Family či Burning Airlines a mají na svém kontě několik úspěšných turné po britských ostrovech, mimo jiné i po boku prudce stoupající kalifornské alternativní hvězdy RX Bandits. Sami o sobě tvrdí, že umí urvat posluchačům hlavu a nasadit ji zpět až u východu z klubu, ale pro tentokrát slíbili, že ji vrátí na své místo ještě než začnou Supersuckers.

 

http://www.anywaymusic.com

 

http://www.myspace.com/anywaycz

 

Jako první rozehřejí publikum pražští Bukkake Karaoke, jenž sice svou tvorbou neskrývají inspiraci v avantgardních metalových kapelách jako Dillinger Escape Plan, Mr. Bungle, Fantomas či the Locust, ale zároveň čerpají i z klasických thrashových kapel jako Slayer či Pantera a hutných formací ala The Melvins, Helmet nebo Mastodon. Vrstvené kompozice, vřískot mučené zvěře, kosti obrušující kytary a rytmika jako bláznivá sbíječka.To je temná strana síly a japonská zhoubná zkáza.

 
http://www.myspace.com/bukkakekaraoke

 
Akce začíná 8. dubna v 19 hodin, Klub 007 Strahov. Vstupenky budou k dispozici na místě v ceně 200 kč. Případně je možno si je rezervovat skrze stránky klubu.

 

http://www.shindy.cz

 

http://www.mightysounds.cz

 

http://www.klub007strahov.cz