Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moonspell, Napalm Death, Suffocation, Behemoth, Dew Scented, Root

17. 3. 2007
 
pondělí 02.04.2007
 

Prostor Abaton, Na Košince 8, Praha – Libeň (www.prostorabaton.cz)

 

Moonspell, Napalm Death, Suffocation, Behemoth, Dew Scented, Root

 

Tisková zpráva o koncertu

 

Další pokračování putovního No Mercy festivalu tentokrát s opravdu hvězdou sestavou, která v rámci tohoto podniku zřejmě ještě neměla obdoby.

 

MOONSPELL patří již řadu let k nejelitnějším doom/death/black metalovým formacím, přičemž svou pozici prokazují i na aktuálním počinu “Memorial”, s nímž zaznamenali fenomenální úspěch, když triumfovali v hudební anketě MTV Europe Music Award a byli oceněni jako nejlepší portugalský umělec. MOONSPELL se u českého publika těší obrovské oblibě a tak jsou jejich vystoupení v české kotlině spojena vždy s velkým očekáváním.

 

Další legendou, která si již dávno vydobyla punc nesmrtelnosti, jsou britští NAPALM DEATH. Kapela, která se již více než 25 let podílí na vývoji grind-coreové scény, udivuje svou vytrvalostí a zejména schopností udržet si svůj vysoký standard. Stejně jako kdekoliv jinde ve světě mají NAPALM DEATH své oddané příznivce i v Česku, o čemž svědčí i jejich úspěšné poslední tuzemské koncertní zastávky na festivalu Brutal Assault a nedlouho potom i v beznadějně vyprodaném klubu Matrix. Jejich poslední album “Smear Campaign” se dočkalo ještě většího ohlasu a kladných kritik než předchozí “The Code Is Red…” a proto nezbývá, než uctít tuto legendu návštěvou jejich vystoupení na No Mercy.

 

A do třetice. Další formace, která má potenciál srovnat Abaton se zemí a vyhladit vám úsměv na tváři přijíždí z New Yorku a pokud k těmto informacím přidáme ještě slova “death metal”, je jasné, že se nejedná o nikoho menšího než SUFFOCATION. Kapela, která se díky poslednímu albu “Suffocation” navrátila zpět mezi death metalovou elitu již zase atakuje nelítostným způsobem posluchače na svém evropském turné a ušetřeni nezůstanou ani návštěvníci jejich pražského vystoupení. Dodejme jen, že SUFFOCATION se v rámci NO MERCY představí pouze na dvou místech, z nichž jedním je právě Praha, takže se jedná o unikátní možnost shlédnout tuto smrtící partu ve společnosti ostatních velikánů.

 

Samozřejmě také nesmíme zapomenout na BEHEMOTH, kteří byli za poslední 3 roky katapultováni do světové metalové elity a Negral a spol. všude dokazují, že je to jen první krok k naprostému dobytí metalového trůnu.

Němečtí DEW SCENTED jsou melodickou thrashující stálicí, jež si své fanoušky hravě našla a energickými nátlakovými vystoupeními získává i mnoho nových.

A v neposední řadě je dobře zmínit českou legendu ROOT, kteObrazekří jedou jako druhá česká kapela v historii celou prestižní šňůru No Mercy. S novou deskou „Daemon Viam Invenient“ vám ROOT naservírují jak songy, jež jste ještě neslyšeli, tak i výběr letitých hitů z předchozích sedmi alb.

 

Koncert proběhne 02.04.2007 v pražském klubu ABATON. Bližší informace o koncertu naleznete na www.shindy.cz.

 


Související odkazy:

 

 

 

www.moonspell.com

 

www.napalmdeath.org

 

www.suffocation.us

 

www.behemoth.pl

 

www.dew-scented.de

 

www.rootan.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář