Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marty FRIEDMAN

17. 3. 2007

Neděle 08.04. 2007

 

Rock Cafe, Národní 20, Praha 1 – Staré město (www.rockcafe.cz )

 

Marty FRIEDMAN

 

Tisková zpráva o koncertu

Někdejší kytarista Megadeth si během svého prvního evropské sólového turné naplánoval zastávku i u nás v Praze. V neděli 8. dubna přijede prezentovat své nové již šesté album „Loudspeaker“ do Rock Café. Friedmana bude doprovázet legendární kytarista Ron Jarzombek, bubeník Jeremy Colson a basák Chris Catero. Pojďme se ale v následujících pár řádcích poohlédnout za Martyho bohatu hudební kariérou. Marty Friedman získal například platinovou desku za 10 miliónů prodaných deske s jeho původní formací Megadeth. Za zmínku určitě stojí také řada sólových alb, která se stylově rozevírají od orchestrální hudby až po agresivní rockovou muziku, přičemž v každém taktu můžete vystopovat klasickou melodiku, jež je pro Martyho Friedmana tak příznačná. Mimo to, že Freidman objel mnohokrát svět spolu s Megadeth, je také známý svými kytarovými worshopy, jež proběhly téměř na všech světových kontinentech. Sečteno a podtrženo před vámi bude stát kytarista světového formátu, který k nám do republiky až tak úplně často nejezdí. Z historie ještě připomeňme, že vůbec první kapela, ve které se výrazněji uplatnil, se jmenovala Cacophony a kytarového souputníka mu v této formaci dělal samotný Jason Becker, který později doplnil David Lee Roths band.

V podání Martyho Friedmana se můžete těšit na balzám kytarové muziky prošpikované nepřeberným množstvím sól a zajímavých harmonických postupů. Není mnoho kytarových velikánů, kteří dokáží skloubit dohromady svůj kytarový um se skvělými hudebními nápady, ale Marty Friedman mezi ně rozhodně patří.

Koncert proběhne v neděli 08.04.2007 v pražském klubu Rock Café. Dveře klubu budou otevřeny v 19:00 a koncert samotný začne úderem 20:30. Bližší informace o koncertu naleznete na www.shindy.cz.

Obrazek

Sestava:

 

Marty Friedman – guitar

 

Ron Jarzombek – guitar (Watchtower, Spastic Ink)

 

Jeremy Colson – drums (Steve Vai)

 

Chris Catero – bass (Razer)

 


 

Související odkazy:

 


www.martyfriedman.com 

 

www.shindy.cz 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář