Jdi na obsah Jdi na menu
 


CALIBAN, BLEEDING THROUGH, ALL SHALL PERISH, I KILLED THE PROM QUEEN

28. 2. 2007
pondělí 12.03. 2006
prostor Abaton, Na Košince 8, Praha – Libeň (www.prostorabaton.cz)
CALIBAN, BLEEDING THROUGH, ALL SHALL PERISH, I KILLED THE PROM QUEEN
Tisková zpráva o koncertu

ObrazekV pondělí 12.03.2007 opanují libeňský klub Abaton metalcoreoví agresoři CALIBAN. Tato parta, srocená kolem vokalisty Andrease Doernera, je typickým představitelem moderní německé HC scény. Na svém turné propaguje kapela svou aktuální, v pořadí již čtvrtou, desku „The Undying Darkness“, která balancuje na hraně ostrého rychlejšího trash/deathu spojeného s charakteristickou agresivitou a úderností ostře řezaného a metalovými finesami zdobeného hardcoru. Do jejich hudby se na posledním albu nenápadně vloudil silně melodicky odlehčený aspekt, včetně občasných, místy snad až nu-metalových líbivých poloh. Za podařeným výsledkem aktuální desky se nemalou mírou skrývá i produkční práce vokalisty IN FLAMES Anderse Fridena a mix nemá na svědomí nikdo jiný než Andy Sneap (MACHINE HEAD, KILLSWITCH ENGAGE, ARCH ENEMY). I z toho vyplývá jistá podobnost konečného materiálu a především zvukového kabátu jednak s thrashovým severem, ale též s dozvuky starých dobrých MACHINE HEAD.
V podobě CALIBAN nás rozhodně v klubu Bordo nečeká žádný poklidný večer, připravit se můžeme na tu nejsyrovější hardcore/metalovou agresivitu ve své ryzí Obrazekpodobě.

CALIBAN doprovází na turné hned tři velmi zajímavé partičky. První z nich jsou žánrově spříznění BLEEDING THROUGH z USA. Tato kapela vzešla na konci devadesátých let z proslulé hardcoreové líhně v jižní Kalifornii a debutovala v roce 2001 se svým prvním albem „Dust to Ashes“, na které navázalo velmi úspěšné „This Is Love, This Is Murderous“. Na obou albech se mimo typického US hardcoru objevili vlivy severského death/thrashe a také vzdušné black pohohy. Na čerstvě vydaném albu „The Truth“ se BLEEDING THROUGH vracejí zpět k typickému harcore soundu a stávají se jakámsi příkladem vývoje americké HC scény, která jakoby se vracela ke svým kořenům. Vystoupení BLEEDING THROUGH slibuje mix tvrdých riffů, agresivní razance, melodických postupů a to vše po slupkou více než stoprocentního energického náboje.

Další kapela sama sebe nazývá jako „Bay Area Melodic Harcore Death Metal band“. V podobě bandy ALL SHALL PERISH tu tedy máme dalšího nadějného představitele kalifornské deathcorové školy. Kapela se prezentuje v poslední době tolik prosazovaným mixem death metalu, death grindu, metalcoru a dalších, často nedefinovatelných vlivů. Zajímavé bude zejména srovnání s jejich kolegy z BLEEDING THROUGH a návštěvník konzertu tak bude mít vzácnou příležitost zhodnotit výkony dvou kapel, které byly ve svých počátcích ovlivňovány kalifornskou HC scénou, ale momentálně se každá z nich snaží profilovat svým vlastním, originální rukopisem.

Řádnou porci agresivního a melodického HC nám naservíruje kapela I KILLED THE PROM QUEEN, která pochází z Austrálie. Doposud podlední album těchto Klokanů s názvem „Music for the Recently Deceased“ sklízí úspěchy a zajisté bude fungovat i naživo.Související odkazy:

Caliban - www.calibanmetal.com
Bleeding Through - www.bleedingthrough.com
All Shall Perish - www.allshallperish.com
I Killed the Prom Queen - www.myspace.com/ikilledthepromqueen
Shindy Productions – www.shindy.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

f.....g Praha

(ahu, 1. 3. 2007 0:11)

prečo je matička stovežatá tak ďaleko? All Shall Perish by som si rád vychutnal.